آمریکا از بروز برخی اختلافات با ترکیه روسیه را مسئول دانست

ارتشبد جوزف وتل فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا ( سنتکام ) با فرمانده نیروهای آفریقایی آمریکا در کمیته خدمات تسلیحاتی مجلس سنای این کشور گفتگو کرد

آمریکا از بروز برخی اختلافات با ترکیه روسیه را مسئول دانست

ارتشبد جوزف وتل فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا ( سنتکام ) با فرمانده نیروهای آفریقایی آمریکا در کمیته خدمات تسلیحاتی مجلس سنای این کشور گفتگو کرد.

ژنرال جوزف وتل اعلام کرد : سعی می کنیم تا بحران حاصله با ترکیه در زمینه مسئله سوریه را با مد نظر قرار دادن راه حل های دیپلماتیک و نظامی حل کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ایجاد رقابت بین منافع آمریکا و ترکیه بعنوان یکی از هم پیمانان این کشور در سوریه گفت : ترکیه هم پیمان ناتو و در عین جز مهمی از انتلاف مبارزه با سازمان تروریستی داعش است.

ارتشبد وتل ضمن یادآوری اینکه ترکیه در مرزهای جنوبی اش نگرانی های بحقی در مورد امنیت خود داشته و آمریکا نیز این نگرانی های ترکیه و حق دفاع مشروع از خود را درک می کند اظهار داشت : ما نگرانی های ناشی از اقدامات تروریستی در طول مرزهای ترکیه را درک می کنیم . در تلاش آن هستیم تا برخی مواردی را که در این زمینه لاینحل مانده از طرق سیاسی و نظامی رفع کنیم.

ژنرال وتل از بروز برخی اختلافات در روابط بین ترکیه و آمریکا روسیه را مسئول دانست.

وی ضمن اشاره به اینکه روسیه نقش آتش افروز و اطفا حریق را بازی می کند ادعا کرد : مسکو نخست در بین کشورهای متفق تخم نفاق پاشیده و سپس در نقش میانجی بازی می کند.

ژنرال آمریکایی تاکید کرد : از نقشی روسیه در شمال سوریه ایفا می کند و نحوه تاثیرات آن بر روابط مان بویژه روابط مان با ترکیه نگران هستیم.خبرهای مرتبط