رئیس سابق سازمان مرکزی حسابرسی مصر بازداشت شد

ارتش مصر دیروز اعلام کرد سامی عنان و هشام جنینه مورد بازجویی قرار خواهند گرفت

رئیس سابق سازمان مرکزی حسابرسی مصر بازداشت شد

علی طه وکیل مدافع هشام جنینه رئیس سابق سازمان مرکزی حسابرسی مصر گفت: نیروهای امنیتی امروز وی را در منزلش در شرق قاهره بازداشت کردند.

وی افزود: "سامی عنان رئیس پیشین ستاد مشترک مصر پس از اعلام تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری، جنیه را به عنوان معاون خود تعیین کرد. او احتمالا توسط دادستان نظامی مورد بازجویی قرار گیرد".

مقامات وزارت کشور مصر در این مورد تاکنون اظهارنظری نکرده اند. ارتش مصر دیروز اعلام کرد سامی عنان و هشام جنینه مورد بازجویی قرار خواهند گرفت.

عنان پس از اعلام نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری بازداشت شد. جنینه دو روز پیش گفته بود اسناد و ادله‌ای که عنان در اختیار دارد مسئولان مصری را با مشکل مواجه خواهد کرد.

هشام جنینه توسط محمد مرسی، نخستین رئیس جمهور منتخب مصر که از طریق کودتای نظامی از قدرت برکنار شد، در سال 2012 به عنوان رئیس سازمان مرکزی حسابرسی این کشور منصوب شد.

او در سال 2016 از وجود فساد مالی در دولت مصر به مقدار 70 میلیارد دلار خبر داد و به دنبال آن توسط عبدالفتاح السیسی از ریاست سازمان مرکزی حسابرسی برکنار شد. وی ماه گذشته در نزدیکی منزل خود مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته و زخمی شد.خبرهای مرتبط