طرز تهیه مانتی

مانتی، یکی از غذاهای رایج در قاره آسیا

طرز تهیه مانتی

در برنامه امروز طرز تهیه یکی از غذاهای رایج در قاره آسیا را تقدیم حضورتان خواهیم کرد. نام این غذا "مانتی" است. مانتی غذایی است که با قرار دادن  گوشت چرخ کرده همراه با ادویه جات مختلف در داخل تکه های کوچک خمیر درست می شود. اندازه این تکه های خمیر که به صورت آب پز و یا با سرخ کردن پخته می شود، در کشورهای مختلف متفاوت است. اندازه این خمیرها که از سوی ترک های کوچ نشین از آسیای میانه  به آناتولی آورده شده، در طول این کوچ ها تغییر یافته است. مانتی ترکیه در مقایسه با مانتی ای که در کشورهای آسیای میانه درست می شود، کوچکتر است. دانه های مانتی مشهور قیصریه به اندازه ای کوچک است که بنا به روایات در یک قاشق 40 مانتی جای می شده است. تهیه مانتی کمی پر زحمت است ولی به همراه ماست و سیر به قدری لذیذ است که می توان گفت یکی از محبوب ترین غذاهای مطبخ ترک به شمار می رود. اکنون همراه هم طرز تهیه مانتی را یاد بگیریم.

 

مواد لازم برای تهیه خمیر مانتی:

سه لیوان آرد

یک لیوان آب ولرم

یک عدد تخم مرغ

کمی نمک

 

مواد لازم برای مواد داخل مانتی:

300 گرم گوشت چرخ کرده

1 عدد پیاز خرد شده

½ قاشق چای خوری فلفل سیاه

½ قاشق چای خوری نمک

مواد لازم برای تهیه سس مانتی

2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

2 قاشق غذاخوری کره

ماست

2 حبه سیر

نعنای خشک

پودر فلفل قرمز

 

حالا نوبت می رسد به طبخ مانتی:

برای آماده کردن خمیر مانتی ابتدا آرد، آب، تخم مرغ و نمک را در یک ظرف ورز داده و به شکل خمیر درمی آوریم. خمیر بدست  آمده را به مدت 30 دقیقه کنار می گذاریم. در طول این مدت گوشت چرخ کرده، پیاز، نمک و فلفل سیاه را ورز می دهیم. خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و پهن می کنیم. خمیر باز شده را به شکل مربع های کوچک می بریم. داخل خمیر های بریده شده مقداری گوشت چرخ کرده گذاشته و خمیر را می بندیم. ده لیوان آب را در یک قابلمه ریخته و بر روی اجاق می گذاریم تا جوش بیاید. داخل آب کمی نمک ریخته و خمیرهای مانتی را داخل آن می ریزیم. به مدت 7-8 دقیقه آب پز می کنیم.

نوبت می رسد به تهیه سس مانتی:

رب گوجه فرنگی و کره را در یک ماهیتابه کوچک تفت می دهیم. می توانید  برای رقیق کردن سس 4-5 قاشق از آب مانتی در حال جوش را بریزید.

از یک طرف نیز سیر را له کرده و با ماست مخلوط می کنیم.

مانتی را در یک ظرف ریخته، روی آن ابتدا ماست و سیر و سپس سس گوجه فرنگی می ریزیم. نهایتا نیز نعناع خشک و پودر فلفل قرمز را اضافه می کنیم.  نوش جان

 

 

 


برچسب ها: غذا , مانتی , مطبخ , ترک , ترکیه

خبرهای مرتبط