جهان ورزش - تیم بسکتبال فنرباغچه قهرمان اروپا

تیم بسکتبال فنرباغچه عنوان قهرمانی اروپا را بدست آورد

جهان ورزش - تیم بسکتبال فنرباغچه قهرمان اروپا

تیم بسکتبال فنرباغچه عنوان قهرمانی اروپا را بدست آورد. این تیم در فینال چهارگانه با شکست دادن تیم بسکتبال الیمپیاکوس با نتیجه 80 بر 64 جام شماره یک اروپا را به موزه خود برد. در مرحله نیمه نهایی فینال چهارگانه، فنر باغچه تیم رئال مادرید را شکست داده و تیم الیمپیاکوس نیز زسکا مسکو را به زانو درآورد. بدین ترتیب فنرباغچه و الیمپیاکوس به مرحله فینال راه یافتند. فنرباغچه سال گذشته نیز در فینال بازی کرده، فقط در ثانیه آخر بازی قهرمانی را از دست داده بود.

اوبرادوویچ مربی فنی فنرباغچه با قهرمانی مذکور این تیم، 9 امین قهرمانی حیات ورزشی خود را بدست آورده و صاحب موفقیت بزرگی گردید. مقام سومی فینال چهارگانه را زسکا مسکو با شکستن دادن رئال مادرید با نتیجه 94 بر 70 بدست آورد.

در جهان ورزش گاهگداری شاهد حوادث جالبی شده و حیرت زده می شویم آخرین نمونه این حوادث در دوی اولترا ماراتن مکزیک جریان یافت. بطوریکه ماریا لورنا رامیرز دونده زن آماتور مکزیکی با لباس روزانه و کفش شبیه دمپایی خود دوی اولترا ماراتن 50 کیلومتری را که از 12 کشور جهان 500 ورزشکار در آن شرکت جستند، با مقام اول به پایان برد. رامیرز شاید هم می خواست این پیام را بدهد که برای پیروزی، نه لباس بلکه روح آماتور مهم می باشد.

با نزدیک شدن تورنمنتهای تنیس، تنیسورها هم برای آزمون خود و هم برای بالا بردن امتیاز و جایگاهشان در رده بندی جهانی، متمادیا در تورنمنتها شرکت می کنند. برای همین نیز تورنمنتهای تنیس بشکل فشرده ای ادامه می یابند.

تورنمنت تنیس آزاد رم نیز یکی از نمونه های بارز این تحول می باشد. این تورنمنت که چهره های پیشگام ورزش تنیس در آن شرکت جسته اند، صحنه سورپریزها نیز می شود. نادال که انتظار می رفت به مرحله فینال راه بیابد، در مرحله یک چهارم نهایی از دور مسابقات حذف شد. فینال زنان  بسیار مهیج سپری شد. در مرحله فینال الینا اسویتولینا از اوکراین با نتیجه 2 بر 1 سیمونا حالپ رومانیایی را شکست داده و به مقمام قهرمانی دست یافت. اسویتولینا که در تورنمنت استانبول نیز برنده شده بود، با این موفقیت در برنامه های ورزشی اتحادیه تنیسورهای زن، 8 امین موفقیت را بدست آورد.

تنیس، ورزشهای موتوری، فوتبال و بسکتبال از جمله رشته های ورزشی هستند که در هفته های اخیر توجه دوستداران ورزش را به خود جلب کرده اند.

سباستین اوگیر راننده فرانسوی در 6 امین مرحله جام جهانی رالی پیروز شد. وی در این مسابقه که شامل 19 دور بود، با درجه 3 ساعت و 42 دقیقه و 55 ثانیه به مقام اول دست یافت. در حالیکه اوگیر در این فصل صاحب دومین پیروزی شد، فین مارکو آلن با 5 امین پیروزی در رالی پرتغال رکورد این مسابقات را در دست گرفت.

5 امین مرحله موتو جی پی را ماوریک وینالس بدست آورد. وی مسابقه 28 دوری در پیست هزار و 200 متری را با درجه 43 دقیقه و 29 ثانیه و 793 ثالثه به پایان برد.

له مانستا بعد از قطر و آرژانتین، در سومین مسابقه به پیروزی رسید. در رده بندی راندگان، ماوریک وینالس اول، دنی پتروسا دوم و والنتینو روسی نیز سوم شد. تیم فوتبال یوونتوس قهرمان سری A می باشد. تیم مذکور ایتالیا تاریخ نوشت. این تیم از فصل بازی 2012 – 2011 بدین طرف شش بار متوالی قهرمان لیگ شده است. یوونتوس با 33 امین جام عنوان تیم دارای بیشترین قهرمانی را در دست دارد.

تیم فوتبال بایرن مونیخ نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. این تیم با پیروزی در 16 مسابقه از 17 ام سپتامبر 2014 تا 15 فوریه 2017 در کتاب رکوردها جای گرفت. از سوی دیگر لیواندووسکی فوتبالیست لهستانی بایرن مونیخ با به ثبت رساندن 5 گل ظرف 9 دقیقه وارد کتاب رکوردها شد.خبرهای مرتبط