Утре Шакира ќе одржи концерт во Истанбул

Шакира која важи за една од значајните претставнички на латинската поп и рок музика е добитничка на 12 Греми награди

Утре Шакира ќе одржи концерт во Истанбул

Колумбиската интерпретаторка од либанско потекло Шакира утре вечер во Истанбул ќе одржи концерт.

Шакира која важи за една од значајните претставнички на латинската поп и рок музика, во рамките на светската турнеја „Ел Дорадо“ утре вечер во Водафон парк ќе одржи концерт.

Интерпретаторката Шакира денес во Турција се очекува да допатува заедно со семејството и тоа ќе биде прв концерт по 12 години.

Шакира во текот на кариерата се прочу со песните "Waka Waka", "Whenever Wherever", "Loca" и е добитничка на 12 Греми награди.Слични вести