در مورد تحریم های جدید علیه ایران بحث صورت نخواهد گرفت

این مطلب را فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت

در مورد تحریم های جدید علیه ایران بحث صورت نخواهد گرفت

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  اعلام کرد که در  نشست شورای روابط خارجی اروپا درباره تحریم های جدید علیه ایران بحث و رایزنی نخواهد گردید.

فدریکا موگرینی قبل از برگزاری این نشست در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد موضوعات سوریه، روسیه، ایران و بالکان غربی دستور کار اصلی این نشست را تشکیل میدهد.

موگرینی با اشاره به اینکه در جریان این نشست موضع 28 کشور عضو در برابر استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تایید خواهد شد، از انجام آمادگی ها در خصوص برگزاری کنفرانس سوریه در تاریخ 24-25 اپریل در بروکسل خبر داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، با اشاره به اینکه خواستار حمایت کامل از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در این نشست است، گفت : ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا اطمینان یابیم که اجرای برجام ادامه خواهد یافت.

موگرینی در پاسخ به سئوالی در رابطه با اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خارج شدن از برجام ضمن تاکید به اهمیت پایبندی طرف ها به توافق گفت که در تلاش قناعت دادن دوستان آمریکایی مان میباشیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  با اشاره به اینکه در جریان این نشست موضوع روسیه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت، از بررسی روند عضویت کشورهای بالکان غربی در اتحادیه اروپا خبر داد. 


برچسب ها: تحریم , ایران , موگرینی

اخبار مربوطه