تلویزیون TRT


تلویزیون

موسسه رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه تی آر تی، در محیطی که شمار زیادی تلویزیون ملی و دولتی وجود دارد، با پخش اخبار موثق و بیطرفانه، برنامه های آموزشی، فرهنگی، مستند، تئاتر، ورزشی، موسیقی و تفریحی، به تمامی گروه های سنی در 99 درصد از خاک آناتولی و فراتر از مرزهای ترکیه، ارائه خدمت می کند.

هدف تی آر تی، پخش اخبار فوری، موثق و بیطرف برای مطلع کردن بینندگان از هر گروه سنی، شغلی و با هر سطحی از علم و فرهنگ، سهیم شدن در فعالیت های آموزشی و فرهنگی، آموزش همزمان با سرگرم کردن و تامین وحدت فرهنگ ملی با تمامی جوانبش می باشد.

TRT1(کانال خانوادگی)

هدف برنامه های کانال TRT1، آموزش خانواده ها و افراد جامعه در گروههای سنی، فرهنگی و آموزشی مختلف، موسیقی، ورزشی و خبری می باشد. مخاطب این کانال سراسر ترکیه می باشد. TRT1با تحت پوشش قرار دادن 99.9 % از سطح کشور، در سراسر ترکیه و از طریق اینترنت نیز در سراسر جهان قابل دسترسی است. این کانال از 42 سال گذشته تاکنون با بینندگانش همراه است.

TRT-Haber

تی آر تی خبر، ایستگاه جدید اخبار روز، گزارشات سیاسی، تفسیری، مباحثه ای، ورزشی، مستند، فرهنگی و هنری در خدمت بینندگان است. تی آر تی خبر با تکیه بر اصول حقیقت و بی طرفانه بودن تمامی رنگهای زندگی را به تصویر می کشد. شما نیز اخبار صحیح روز را از این کانال دنبال کنید. کانال تی آر تی خبر، کانال خبری ترکیه.

TRT-3

کانال مجلس ملی کبیر ترکیه با کانال تی آر تی -3 به طور مشترک به پخش برنامه می پردازد. برنامه های این کانال اکثرا ورزشی می باشد. کانال TRT-3از نهم آگست 2010 با آرم TRT Spor به عنوان کانال ورزشی به پخش برنامه می پردازد.

TRT-GAP

هدف اصلی این کانال کمک به تقویت سطح آموزشی و فرهنگی و نیز ایجاد شرایط روانی، فرهنگی و اجتماعی منطقه جنوب شرقی آناتولی در راستای طرح عمران آناتولی جنوب شرقی می باشد. در چهارچوب پاسخگوئی به نیازهای اهالی ساکن در منطقه شرق و جنوب شرقی آناتولی ، برنامه های آموزشی، فرهنگی، نمایشی و موسیقی از این کانال پخش شده و با رسانیدن خدمات خود به منطقه و نیز تمامی سطح کشور جلب بینندگان بیشتر مد نظر قرار داده است. TRT GAPصدای رسای مردم منطقه است.

TRT-4

کانالهای TRT Okul و TRT ÇOCUK از طریق این کانال به طور مشترک برنامه پخش می کنند.

TRT-Anadolu

این شبکه تلویزیونی از اکتوبر 2010 با شعار "یک تلویزیون صد تلویزیون، صد تلویزیون یک تلویزیون" به طور رسمی آغاز بکار کرد. محتوای اصلی برنامه های این کانال را برنامه های موجود در آرشیف تی آر تی و پخش برنامه های ساخت مشترک با دیگر کانال های تی آرتی به طور زنده تشکیل می دهد. بخش اعظمی از برنامه های این کانال در ارتباط با ارزشها، آداب و سنن و فرهنگ ولایات و مناطق ترکیه می باشد.

TRT-6

کانال TRT-6 به زبان کردی، نقش مثبتی در روابط ترکیه با جهان، به ویژه کشورهای منطقه ایفا می کند. این کانال که در سال 2009 به عنوان یک کانال خانوادگی و با هدف وحدت و یکپارچگی ترکیه تأسیس گردید، با اصول معاصر دارای مخاطبینی در تمامی سنین می باشد.

TRT-Çocuk

شبکه کودک تی آر تی که برای کودکان برنامه های انیمیشن، موسیقی، خبر و ورزشی پخش می کند، تربیت نسل هایی سالم از نظر فیزیکی، ذهنی، روحی و اخلاقی را مورد هدف قرار داده است. تی آر تی کودک که هدف از برنامه های معاصر و مدرن آن سهیم بودن در تربیت و رشد کودکان بر اساس استندردهای جهانی آموزش کودکان می باشد، معرفی زبان و فرهنگ ترک به شکلی صحیح و آموزش و تربیت کودکان همراه با سرگرم کردن آنها را مورد هدف قرار داده است.

http://www.trtcocuk.com

TRT-TÜRK

کانال تی آر تی ترک که به زبان ترکی در سطح جهان برنامه پخش می کند، برنامه هایی برای معرفی ترکیه و مردم آن تهیه می کند. این کانال رابطه ناگسستنی هموطنان ترک مقیم خارج از کشور با ترکیه و فرهنگ ترک است. این هموطنان در هر کجای دنیا که زندگی کنند، کانال تی آر تی ترک، شریک غم و شادی آنهاست.

TRT-AVAZ

کانال تی آر تی آواز که در ماه مارچ 2009 آغاز به کار کرده است، از کشورهای ازبیکستان، قزاقستان، قرغیزستان، ترکمنستان، آذربایجان، بوسنی هرزگوین، آلبانیا و در راس ترکیه به زبان های این هشت کشور برنامه پخش می کند. این شبکه تلویزیونی که جغرافیای وسیعی از خاور دور تا شبه جزیره بالکان را تحت پوشش قرار می دهد، بین ترکیه و دیگر جمهوری های ترک، وحدت زبانی و اندیشه ایجاد می کند. آواز که در بسیاری از لهجه های زبان ترکیه به معنای صدا می باشد، صدای مشترک جمهوری های ترک بوده و یک جمعیت 250 میلیون نفره از 27 کشور از خاورمیانه تا منطقه قفقاز و 13 جمهوری خودمختار را مورد خطاب قرار می دهد.

TRT-BELGESEL

کانال تی آر تی مستند به پنج زبان مختلف انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، روسی و ترکی برنامه هایی با مضامین تاریخی، اجتماعی، طبیعت، محیط زیست، ورزش، فرهنگی-هنری، علم و تکنولوژی پخش می کند. این کانال از هفدهم اکتوبر 2009 آغاز بکار کرده است.

TRT-MÜZİK

کانال تی آر تی-موزیک، به پخش موسیقی از ترکیه و جهان، مسابقات موسیقی، کنسرت ها، لیست ترانه های برتر و برنامه های زنده می پردازد. از این کانال که از شانزدهم نوامبر 2009 آغاز بکار کرده، علاوه بر ترانه هایی به سبک موسیقی سنتی و موسیقی محلی ترک، ترانه های خارجی نیز پخش می شود. این کانال موسیقی ترکیه و جهان را به سبک منحصربفرد تی آر تی پخش می کند.

TRT-ETTÜRKİYE

کانال تی آر تی-الترکیه که با هدف تقویت و تحکیم روابط ترکیه با جامعه بین الملل و خصوصا کشورهای منطقه گشایش یافت، زبان مشترک،کانال مشترک و بیانگر احساسات مشترک ترکیه و جهان عرب بوده و برنامه هایی با محتوای کودکان، جوانان، زنان، صحت ، اقتصاد، تیاتر، مستند، ورزشی، موسیقی، خبر، فرهنگی-هنری، دین و اخلاق و سرگرمی مختص گروههای سنی مختلف پخش می کند. این کانال از سال 2010 و به زبان عربی آغاز بکارکرده است. هدف کانال تی آر تی-الترکیه که به 22 کشور عرب و عربی زبان برنامه پخش می کند، تقویت روابط بین ترکیه و کشورهای عربی با 350 میلیون نفر جمعیت می باشد.

TRT-HD

محتوای برنامه های این کانال که با آخرین تکنولوژی روز و با کیفیت HD برنامه پخش می کند، عموما ورزش، مستند و سینما می باشد. کانال TRT-HD که از جون 2010 آغاز بکار کرده، پس از جام جهانی 2010، المپیادهای زمستانی و تابستانی را نیز پخش خواهد کرد.

TRT-SPOR

تی آر تی-اسپور که در آگست 2010 آغاز به پخش برنامه کرده، تمامی مسابقات ورزشی ملی و بین المللی را به طور زنده و یا از آرشیو برای ورزش دوستان پخش می کند. این کانال به تمامی رشته های ورزشی اهمیت جداگانه ای قائل است.

http://www.trt.net.tr/TV/TvAna.aspx